سوالی دارید ? مطرح بفرمایید
شنبه تا چهارشنبه : 9:00 - 17:30
پنجشنه :9:00 -13:00
88750650
Tellephone
خیابان صابونچی - ایازی - پلاک19
Address

ذخیره‌سازی داده

درابعاد کوچک و با عدم محدودیت در مقیاس با راه‌حل‌های ذخیره‌سازی داده که سریع، انعطاف پذیر، کارآمد و بصورت یکپارچه ارائه می‌گردند شروع کرده و کسب و کار را بی‌دغدغه ادامه دهید.

سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات

امروزه حجم عظیم اطلاعات نیاز به حجم عظیم‌تری از دستگاه‌ها برای ذخیره‌سازی را به وجود می‌آورد. به همین علت، انتخاب راهکاری مناسب برای ذخیره‌سازی اطلاعات یک سازمان از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر شما وضعیت فعلی و نیازهای آتی خود درباره سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات را به دقت تحلیل کنید، می‌توانید از پیش آمدن نیاز به یک ارتقای هزینه بر و زمان بر و دردسرهای آن جلوگیری کنید. در حال حاضر سیستم‌های ذخیره‌ساز متعددی توسط برندهای مطرح در سراسر دنیا تولید و روانه بازار می‌شوند که هر کدام ازآن‌ها ویژگی‌های خاص خود را برای شما به دنبال دارند اما باید بدانید استفاده از سیستم های ذخیره ساز مدرن برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و موسسه‌هایی که دارای مجموعه اطلاعات مهم و بزرگی هستند نیازمند مجهز بودن به قابلیت‌های متعددی همچون اعمال هوش مصنوعی می‌باشند تا بتوان از طریق آن‌ها به نگهداری هرچه بهتر از این مجموعه اطلاعات مهم و ضروری پرداخت
خریدن یک ذخیره‌ساز خیلی کم ظرفیت، دست برنامه های کاربردی و سرویس های شبکه ای شما را برای دسترسی به منابع سیستم خواهد بست. اغلب کسب و کارهای کوچک و بسیاری از شرکت های متوسط تمایل یا مهارت فنی توسعه ابزارهای ذخیره سازی سرورهای موجود خود را ندارند. در واقع قیمت ابزارهای ذخیره سازی (نسبت به کارکردشان) خیلی پایین است. ولی هزینه نیروی انسانی مورد نیاز برای مدیریت این سیستم ها خیلی بالاست و در اغلب موارد اصولا ارتقا دادن ابزار ذخیره سازی داخل یک سرور قدیمی، کاری بی‌معنی و یا بیهوده به نظر می‌رسد. استفاده از دستگاه ذخیره سازی برای موسسه ها و سازمان های مختلف با ویژگی هایی که بیان شد می تواند به شما کمک کند تا به تجزیه و تحلیل اطلاعات خود به بهترین حالت ممکن پرداخته و بهترین بهره برداری را از داده های مهم خود داشته باشید.
شرکت HPE تولید کننده محصولات ذخیره سازی مختلفی از جمله Storage ها است.که شاید بتوان گفت Storage های تولید شده توسط شرکت اچ پی سریعترین و قابل اعتماد ترین دستگاه ذخیره سازی در نوع خود است
سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات

راهکارهای سیستم های ذخیره سازی اطلاعات

به طور کلی به 5 شیوه مختلف زیر می‌توان اطلاعات را در یک شبکه ذخیره سازی کرد:
 1. سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات مستقیم Direct Attached storage (DAS)
 2. سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات متصل به شبکه  Network Attached Storage (NAS)
 3. سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات شبکهStorage Area Network (SAN)
 4. سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات مبتنی بر Tape
 5. ذخیره‌سازی فضای ابری رایانش ابری Cloud Computing

چرا ذخیره سازی داده ها مهم است؟

با توجه به اینکه امروزه، اطلاعات ستون هرگونه رقابت است، ذخیره‌سازی داده‌ها نیز از نیازهای حیاتی در دنیای تجارت مدرن به حساب می‌آید. حفاظت از داده‌ها با استفاده از اطلاعات امنیتی و پروسه Backup بسیار مهم و مشکل می‌باشد.
ذخیره‌سازی متمرکز علاوه بر حافظت از داده‌ها، سرعت، آسودگی و بهره‌وری را نیز افزایش می‌دهد. همچنین اشتراک گذاری، دسترسی سریع و آسان به داده‌ها را تقریباً از هر کجای جهان فراهم می‌کند. قابلیت انتقال و کنترل داده‌ها می توانند جریان کاری در یک شرکت را به سطحی بالاتر ارتقا داده و بهره‌وری را افزایش دهند. بنابراین نمی‌توان از این مزایا چشم پوشید.
یکی دیگر از مزایای مهم متمرکزسازی داده‌ها کاهش هزینه می‌باشد. امکان ذخیره‌سازی و تهیهBackup  روی چند ماشین وجود دارد، اما استفاده از یک Storage مرکزی منطقی تر به نظر می‌آید. مدیریت داده‌های غیر متمرکز مشکل بوده و برای نگهداری از آنها نیاز به صرف زمان و هزینه‌های بالایی به نسبت ذخیره‌سازی متمرکز داده‌ها می‌باشد. همچنین مقرون به صرفه بودن ارتباطی مستقیم با میزان برق مصرفی و تجهیزات جانبی موجود دارد. مصرف برق یک سرور مرکزی به نسبت مصرف برق چندین سرور به صورت مجزا کمتر خواهد بود، این موضوع تجهیزات جانبی را نیز شامل می‌شود. همچنین تجهیز یک کلاستر به نسبت تجهیز چند ماشین مجزا به مراتب آسان‌تر و مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.
موضوع دیگری که نادیده گرفته شده و می‌تواند باعث کاهش هزینه‌ها شود قابلیت اطمینان است. امروزه دیتاسنترهای مدرن و Storageهای متمرکز هر دو راه کارهایی با قابلیت اطمینان بیشتر نسبت به ماشین‌های مجزا و پراکنده برای ذخیره‌سازی هستند. این سرمایه گذاری زمانی نتیجه بخش خواهد بود که علاوه بر صرفه اقتصادی و قابلیت اطمینان به نسبت راه کارهای به ظاهر کم هزینه تر، بصورت توزیع شده بین چندین ماشین قابل استفاده باشد.
این موضوع که هارد دیسک ها بیشترین بار کاری در بین سخت افزارهای کامپیوتر و یا سرورها را دارند واقعیتی غیر قابل انکار است. راه‌کارهای ذخیره‌سازی، با ذخیره داده‌ها روی چندین هارد دیسک موجود در آرایه (RAID) و ایجاد ثبات برای داده‌های ذخیره شده روی یک سرور بر عواقب ناشی از آسیب‌های وارده به هارد دیسک ها غلبه کرده و از دست دادن داده ها را به حداقل می‌رساند.
ذخیره‌سازی داده
در حالیکه متمرکزسازی داده‌ها در یک مکان ممکن است شبیه به یک ریسک امنیتی به نظر رسد، اما در واقع پراکندگی داده‌ها روی چند ماشین، شمار افرادی را که می‌توانند داده‌های شرکت شما به خطر بیاندازند افزایش می‌دهد. به خاطر داشته باشید حفاظت از یک سرور مرکزی آسان نخواهد بود، اما راهی مقرون به صرفه برای تجارت شما می‌باشد. با وجود این مزایا به این نتیجه می رسیم که ذخیره‌سازی متمرکز داده‌ها امری ضروری می‌باشد. تنها سوالی که باقی می ماند این است که چگونه بهترین راه کار ممکن برای مدیریت داده هایمان را پیدا کنیم
ذخیره‌سازی داده

چگونه بهترین دستگاه ذخیره ساز را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

انعطاف‌پذیری در انتخاب استوریج مناسب برای انواع کسب‌‌ و‌ کار‌ بسیار مهم است چرا که کاربران می‌توانند متناسب با نیازهای مختلف خود، انتخاب مناسبی داشته باشند. استوریج‌ها ، قدرت ذخیره سازی منسجم و یکپارچه اطلاعات را دارند و کسب‌و‌کارهای مختلف را در پیشبرد اهداف‌شان کمک می‌کند.
هر سیستم ذخیره‌سازی، نیازهای متفاوتی را برآورده می‌کند. تفاوت این نیازها در کارایی، توانایی رمزگذاری، تبدیل کد کردن ویدئو، سادگی در استفاده، ظرفیت، شکل ظاهری و غیره است. پس گزینه‌های متنوعی وجود دارد که گاهی گیج‌کننده است. سوال اینجاست که چگونه استوریج مناسبی انتخاب کنیم که نیازهایمان را برآورده کند و در عین حال با بودجه ما جور باشد؟
نکته مهم اینجاست که دستگاه‌هایی در کنار کامپیوتر و سرور قابل استفاده هستند که بار ذخیره‌سازی اطلاعات را بر دوش می‌کشند و انحصاراً برای ذخیره‌سازی دیتا از آنها استفاده می‌شود. این دستگاه ها را به عنوان استوریج در بازار می‌شناسند و انواع مختلفی دارند:
 1. DAS Storage
 2. NAS Storage
 3. SAN Storage
 4. Tape Storage

انتخاب استوریج مناسب رده سازمانی

در رده سازمانی و اینترپرایزی، مجازی سازی از مهمترین نکات مطرح است و انتخاب راهکار‌های مجازی سازی مناسب برای قدرت بخشیدن به شرکت‌ها و سازمان‌ها بسیار مهم و حیاتی است. پس در انتخاب و خرید استوریج مناسب سازمان خود به نکات زیر دقت کنید:
 
 1. استوریج باید برای رفع نیاز‌هایی نظیر بکاپ گیری اطلاعات، به اشتراک گذاری فایل‌ها بین سیستم‌عامل‌های مختلف و مجازی سازی، راهکار‌هائی قدرتمند، قابل اطمینان و توسعه‌پذیر ارائه کند. به پشتیبانی ازSSD Caching، بهبود عملکرد I/O و پاسخگوی نیاز‌هائی مانند مجازی سازی شده که به IOPS بسیار نیاز دارند. هم توجه کنید.
 1. استوریج مناسبی برای ذخیره‌سازی فایل‌ها و به اشتراک گذاری اطلاعات انتخاب کنید که پروتکل‌های شبکه مانند SMB/CIFS ، AFP و NFS پشتیبانی کند. اشتراک فایل‌ها بین کامپیوتر‌هایی با سیستم عامل‌های مختلف را بدون نگرانی درباره تفاوت سیستم عامل‌ها، امکان پذیر کند.
 1. استوریج مناسب باید انواع RAID‌ها را پشتیبانی کند و فضای مدیریتی انعطاف پذیری برای مدیران کسب‌و‌کارها فراهم کند در نتیجه با ایجاد Pool Storage منسجم، یکپارچه و واحد، مدیریت کارآمد و راحتی را برای مدیران آی تی فراهم می‌کند.
 1. استوریج باید وظیفه خود را به عنوان مرکز بکاپ‌گیری مناسب و مقرون‌به‌صرفه در کسب‌و‌کار‌ها انجام دهد. ظرفیت ذخیره‌سازی زیاد و سرعت بالا در انتقال اطلاعات هنگام بکاپ گیری، نقش مهمی در پیشبرد کسب‌و‌کارها ایفا می‌کند. همچنین باید امکان بکاپ گیری اطلاعات از دستگاه‌های ذخیره‌سازی جانبی را نیز فراهم کند، سرور‌ها را از راه دور کنترل و خدمات بکاپ گیری در فضای ابری را آسان کند.
 1. استوریج با استفاده از تکنولوژی‌های متفاوت، امنیت سیستم، دسترسی به اطلاعات و فایل‌های ذخیره شده را فراهم کند
 1. سازمان‌ها می‌توانند هنگام راه‌اندازی اولیه، فقط ظرفیت مورد نیاز خود را خریداری کنند تا در صورتی که در آینده به ظرفیت بیشتری احتیاج داشتند، سیستم خود را توسعه دهند. استوریج خوب و مناسب با ارائه راهکار‌های ارتقای ظرفیت به همراه کارایی مناسب، افزایش ظرفیت استوریج را با توجه به رشد دیتاهای کاری، بسیار آسان می‌کند.
 1. مدل‌های مجهز به پورت SAS دارای مشخصات سخت‌افزاری پیشگام در این رده هستند و با ساختار ذخیره سازی Tiering (طبقه‌بندی) به شما امکان می‌دهند ذخیره‌سازی را بهینه کنید. شما می‌توانید در سیستم ذخیره‌سازی خود برای برنامه‌هایی که ترافیک بالا دارند، از درایوهای SAS HDD/SSD و برای ذخیره‌سازی حجم زیاد اطلاعات و نسخه‌های پشتیبان، از هارد درایوهای SATA استفاده کنید. با انجام تنظیمات متناسب با نوع اطلاعات، بهترین راهکار برای سازمان‌تان را انتخاب کنید و از ذخیره‌سازی یکپارچه و طبقه‌بندی شده استفاده کنید.
 1. استوریج باید مرکز قدرتمند ذخیره‌سازی شبکه‌ای باشد و عملکرد فوق‌العاده بالا و مطمئنی داشته باشد و از شبکه‌های 10 GbE و راهکار‌های مجازی‌سازی مثل Microsoft و Citrix و VMware پشتیبانی کند. قابلیت انعطاف در گسترش ذخیره‌سازی و قابلیت‌های حفاظت از اطلاعات، از جمله رمزگذاری، راهکار قابل اطمینانی برای ذخیره سازی اطلاعات و بهینه‌سازی کسب‌وکار، باشد.

انتخاب استوریج مناسب رده میانی

استوریج مناسب راهکار جامعی برای افزایش کارایی ‌SMB‌ها (مشاغل کوچک و متوسط) ارایه می‌دهد و دارای ویژگی‌های زیر است:
 1. استوریج با انجام تنظیمات امنیتی و راهکار امنیتی RAID، فضای ایمنی برای ذخیره‌سازی اطلاعات حساس و مهم کاری شما را فراهم می‌کند. استوریج همه کاره از کنترل دسترسی به پوشه‌ها، پوشه‌های خانگی کاربران، Windows ACL، خدمات دایرکتوری LDAP و Windows AD برای مدیریت حساب متمرکز و همچنین تایید هویت کاربران برای دسترسی به شبکه تحت پشتیبانی استوریج پشتیبانی می‌کند.
 2. موفقیت هر کسب‌و‌کار به اشتراک‌گذاری دایمی اطلاعات و مدیریت موثر دانش در سازمان وابسته است. استفاده از استوریج‌هایی که برای اشتراک‌گذاری فایل در پلت‌فرم‌های مختلف با عملکرد بالا طراحی شده‌اند و در اشتراک‌گذاری فایل‌ بین کاربران و دستگاه‌های مختلف کارآمد هستند توصیه می‌شود. پشتیبانی از AFP و SMB/CIFS و NFS، شما را قادر می‌سازد با استوریج، فایل‌ها را بین کامپیوتر‌های مختلف، با سیستم عامل‌های مختلف، بدون هیچ عیب و نقصی، به اشتراک بگذارید و نگران سازگار بودن سیستم عامل آن‌ها با هم نباشید.
 3. استوریجی که دارای ظرفیت ذخیره‌سازی بالا و سرعت انتقال فوق‌العاده است آن را به مرکزی مطمئن برای تهیه بکاپ، تبدیل می‌کند. همچنین برای اطمینان بیشتر از امنیت اطلاعات ذخیره شده روی استوریج، می‌توان به سادگی روی دستگاه‌های ذخیره‌سازی خارجی، سایر سرور‌ها و سرویس‌های ابری متنوع، نسخه بکاپ تهیه کرد

اثر AI جدا شده :

کاهش بار و مسئولیت مدیریت زیرساخت و نتیجتاً بدست آوردن آگاهی از چندو چون دادۀ خود در سراسر چرخه حیاط آن

ساخته شده برای ابر:

هر حجم از بار در هر کجا که نیاز دارید به همراه جابجائی داده بصورت یکپارچه و در نتیجه انسجام بومی به Cloud عمومی

به عنوان یک تجربه خدمات :

بواسطه پرداخت به ازاء استفاده ظرفیت‌ها را انعطاف پذیر می‌نمائیم که نتیجتاً باعث پیشی گرفتن ما از کسب و کار خودمان خواهد‌شد که این یک ارزش افزوده در بخش خدمات محلی خواهد‌بود.

ذخیره‌ساز HPE Nimble : بصورت بنیادین ساده در همبندی و آماده برای محیط‌های Cloud می‌باشد .

ذخیره‌ساز اچ‌پی نیمبل در حالت بهره‌برداری حداکثر از امکانات ذخیره فلش، توان پیش‌بینی و تجزیه و تحلیل به منظور دسترسی سریع و قابل اطمینان به داده‌ها را در اختیار قرار میدهد. تجزیه و تحلیل پیشگویانه دریافتی از HPE info sight پیش‌گوئی و جلوگیری می‌کند از بروز مشکلات به جهت کمک به تضمین دسترسی 99.9999% به داده.  معماری multi cloud برای منعطف بودن استقرار داده برروی فلش درحالتهای loud بالا، در یک ساختارهمگرا یا محلهای عمومی Cloud بکار گرفته میشود.

تازه‌ترین و جدیدترین نوآوری‌ها اچ‌پی

اچ پی InfoSight : همه چیز برای مراکز داده

اچ پی InfoSight : همه چیز برای مراکز داده

زیرساخت خود را مستقل کنید تا مجبور نباشید روزها، شب‌ها و تعطیلات آخر هفته خود را با آتش و کوهی از مشکلات در جنگ باشید.

StoreOnce اچ پی – نسل بعدی

StoreOnce اچ پی – نسل بعدی

کاهش هزینه، خطر و پیچیدگی توسط پلت فرم محافظت از داده که برای محیط‌های Cloud طراحی و ارائه شده است. تجهیزات اچ پی StoreOnce محافظت از داده‌های مراکز داده با سرعت فلش و آرشیو با هزینه‌های اندک و بازیابی داده در زمانهای بروز حوادث که میتوانند از دفاتر اقماری کوچک تا به سازمانهای بزرگ و مراکز خدماتی اصلی دولتی مقیاس پذیر باشد.
ذخیره‌ساز چابک (Nimble) اچ‌پی

ذخیره‌ساز چابک (Nimble) اچ‌پی

پلت فرم فلش نسل جدید و بعدی چهارراه  برای پیروزی به ارمغان می‌آورد. تضمین بالاترین بهره‌وری در ظرفیت از هر آرایه‌ای از فلش در حالیکه آینده متعلق به ذخیره‌سازهای کلاس memory و NVMe می‌باشد. همچنین از لحاظ قیمت و عملکرد یک به 3 می‌باشد که تمام قد برای محیط‌های هیبرید فلش آماده می‌باشد.
01

سیتمهای همگرا و انعطاف پذیر اچ پی

یک مدل سیستم همگرا با مخزنی از منابع روان، افزایش چابکی کسب و کار و ایجاد یک TCO بی‌نظیر را ایجاد خواهد کرد.
2

تضمین فوق العاده سادگی

یک شاهکار که تضمین پشتیبان‌گیری درعین سادگی را تضمین می‌نماید و این کار توسط قدرت تکنولوژی ساده شده اچ‌پی صورت خواهد پذیرفت
3

HPE Pointnext

خدماتی که سرعت بخشیدن به تحول دیجیتالی شما را افزایش می‌دهند.
bottom-logo.png
تخصص ما مشاوره ، طراحی، اجرا و فروش
محصولات شرکت میباشد.
myhpe.ir;jarco.ir
خیابان صابونچی-ایازی-پلاک19
88750650

Search