سوالی دارید ? مطرح بفرمایید
شنبه تا چهارشنبه : 9:00 - 17:30
پنجشنه :9:00 -13:00
88750650
Tellephone
خیابان صابونچی - ایازی - پلاک19
Address
سوئیچ‌های شبکه

انواع مختلف سوئیچ‌های شبکه چه مدل‎هایی هستند؟

انتخاب سوئیچ‌های مناسب برای تجارت‌های کوچک شما (Small Business)
شناختن انواع سوئیچ‌های شبکه به شما کمک می‌کنند تا راه حلی مناسب برای مطابقت شبکه با تغییر الزامات و نیازمندی‌های تجارت خود را پیدا کنید . هنگام بررسی گزینه‌های خود، در مورد دسته‌های سوئیچ‌ها و هم چنین مزایای خاص هر سوئیچ فکر کنید.
انواع سوئیچ‌ها :
سوئیچ‌های ماژولار و سوئیچ‌های Fixed Configuration (با پیکربندی ثابت)
دو گروه اصلی برای سوئیچ‌ها وجود دارند : ماژولار و پیکره بندی ثابت .
در این دسته از سوئیچ‌های شبکه تنوع و تغییراتی وجود دارد، اما تعریف اصلی و اولیه هر یک به همان صورت باقی مانده است

سوئیچ‌های ماژولار

سوئیچ‌های ماژولار به شما این امکان را می‌دهد که در صورت لزوم ماژول‌های اضافی به دستگاه خود اضافه کنید و شبکه خود را با تغییرات نیازهای شبکه، سازگار کنید و نیازها را برآورده سازید. ماژول‌هایی که روی دیوایس‌ها  نصب می شوند برای کاربردها و برنامه‌های خاص هستند و شامل فایروال‌ها و تجهیزات ارتباطی بی‌سیم و آنالیز شبکه هستند. ماژول‌ها به شما امکان اضافه کردن اینترفیس‌های اضافی، پاور اضافی و یا فن‌های خنک کننده اضافی را می‌دهند. این مدل از سوئیچ‌ها سازگاری بیشتر ولی به هزینه بالاتر را برای شبکه فراهم می‌کنند.

سوئیچ‌های Fixed-Configuration

سوئیچ‌های با پیکره‌بندی ثابت، یک شماره پورت ثابت را برای شما فراهم می‌کنند و به صورت عمومی قابل گسترش نیستند و همین مورد عاملی است که باعث می‌شود که آنها ارزانتر باشند. سوئیچ‌های Fixed-Configuration شامل سوئیچ‌های Unmanaged, Smart, Managed می‌شوند

Unmanaged switches

Unmanaged switches

از سوئیچ‌های Unmanaged عموماً برای ایجاد ارتباط اولیه استفاده می‌شود. طراحی آنها بصورت Plug And Play است و هیچ Configای نیاز ندارند. سوئیچ‌های Unmanaged هنگامیکه به سوئیچینگ و اتصال نیاز است مؤثر هستند. اغلب آنها در شبکه‌های خانگی یا هر جائیکه به پورت‌های کمتری نیاز است مانند میزکار، آزمایشگاه یا اتاق کنفرانس مشاهده خواهید کرد. برخی از  Unmanaged switchesها به صورت محدود یکسری پیشرفت‌ها را ارائه می‌‌دهند گرچه همانطور که از نام آنها مشخص است آنها به صورت عمومی قابل اصلاح یا مدیریت نیستند.
Smart switches

Smart switches

سوئیچ‌های هوشمند برخی از قابلیت‌های مدیریت و تقسیم‌بندی، (QoS) کیفیت خدمات و قابلیت‌های امنیتی را رائه می‌دهند، بنابراین می‌توانید گزینه‌‌ای مقرون به صرفه برای سوئیچ‌های Modular باشند. ولی هنوز به عنوان سوئیچ‌های Managed مقیاس‌پذیر نیستند. این سوئیچ‌ها به صورت معمول در لبه شبکه‌های بزرگ مستقر می‌شوند. (وقتی‌که managed switchesها در قسمت Core استفاده می‌شوند) به عنوان زیرساخت برای شبکه‌های کوچکتر یا برای شبکه‌های با پیچیدگی کم استفاده می‌شوند.

Managed switches

Managed switches

در میان سوئیچ‌های با پیکربندی ثابت، سوئیچ‌های مدیریت شده به گونه‌ای طراحی شده‌اند که جامع‌ترین ویژگی‌ها را برای ارائه بهترین تجربه از برنامه، بالاترین سطح امنیت، دقیق‌ترین کنترل و مدیریت شبکه و بیشترین مقیاس‌پذیری را ارائه می‌دهند. در نتیجه، سوئیچ‌های مدیریت شده معمولاً به عنوان سوئیچ‌های aggregation/access در شبکه‌های بسیار بزرگ یا به عنوان سوئیچ‌های اصلی در شبکه‌های کوچکتر استفاده می‌شوند. سوئیچ‌های مدیریت شده گرانترین سوئیچ‌های با پیکربندی ثابت هستند و بیشتر در سازمان‌هایی با شبکه‌های بزرگ یا در حال رشد وجود دارند.
bottom-logo.png
تخصص ما مشاوره ، طراحی، اجرا و فروش
محصولات شرکت میباشد.
myhpe.ir;jarco.ir
خیابان صابونچی-ایازی-پلاک19
88750650

Search