سوالی دارید ? مطرح بفرمایید
شنبه تا چهارشنبه : 9:00 - 17:30
پنجشنه :9:00 -13:00
88750650
Tellephone
خیابان صابونچی - ایازی - پلاک19
Address

سوئیچ ‌های PoE، سوئیچ‌های شبکه هستند که روی پورت‌های خود علاوه بر جریان داده، جریان برق هم عبور می‌دهند. و این ویژگی شبکه براساس استانداردهای IEEE 802.3af و 8023at تعریف شده‌اند. این سوئیچ‌ها از طریق کابل‌های معمولی شبکه Cat6 یا Cat5 به دستگاه‌هایی که PoE-Enable هستند وصل می‌شوند مثل دوربین‌های مدار بسته، اکسس پوینت‌های وایرلس و تلفن‌های تحت شبکه. این سوئیچ‌ها، سوئیچ‌های مناسبی برای جاهایی هستند که امکان کابل کشی جداگانه برای عبور برق وجود ندارد.

به تجهیزاتی مثل PoE که جریان برق را از طریق کابل شبکه عبور می‌دهند PSE (power sourcing equipment) می‌گویند. و دستگاه‌هایی که در شبکه از جریان برق ارسالی استفاده می‌کنند PD  (Powered Devices) نامیده می‌شوند. PoEها می‌ توانند PSE یا PD باشند و یا هر دو. بیشتر PSEها یا سوئیچ شبکه هستند یا انژکتور PoE هستند که برای استفاده با سوئیچ‌های غیر PoE در نظر گرفته شده‌اند.
Power over Ethernet
فواید PoE چه چیزهایی هستند؟

- از آنجا که در PoE این امکان به ما داده می‌شود که از یک کابل برای ارسال برق و داده استفاده کنیم PoE باعث می‌شود که در هزینه‌های راه اندازی شبکه (تجهیزات شبکه) و تلفن‌های VOIP صرفه‌ جویی کنیم.

- PoE در واقع نصب و راه اندازی و توسعه یک شبکه در ساختمان‌هایی نصب یک Power Line گران و نامناسب است را آسانتر و ارزانتر می‌کند.

- استفاده از PoE به ما اجازه می‌دهد که دستگاه‌ها را در مکان‌هایی نصب کنیم که امکان نصب Power در آنجا غیر ممکن باشد. مانند سقف‌های قطره‌ای .

- استفاده از PoE می‌تواند تعداد کابل‌ها و پریز‌های برقی را که در یک اتاق تجهیزات شبکه شلوغ نیاز است را کاهش دهد.

bottom-logo.png
تخصص ما مشاوره ، طراحی، اجرا و فروش
محصولات شرکت میباشد.
myhpe.ir;jarco.ir
خیابان صابونچی-ایازی-پلاک19
88750650

Search