سوالی دارید ? مطرح بفرمایید
شنبه تا چهارشنبه : 9:00 - 17:30
پنجشنه :9:00 -13:00
88750650
Tellephone
خیابان صابونچی - ایازی - پلاک19
Address

سوئیچ‌های PoE، سوئیچ‌های شبکه هستند که روی پورت‌های خود علاوه بر جریان داده، جریان برق هم عبور می‌دهند. و این ویژگی شبکه براساس استانداردهای IEEE 802.3af و 8023at تعریف شده‌اند. این سوئیچ‌ها از طریق کابل‌های معمولی شبکه Cat6 یا Cat5 به دستگاه‌هایی که PoE-Enable هستند وصل می‌شوند مثل دوربین‌های مدار بسته، اکسس پوینت‌های وایرلس و تلفن‌های تحت شبکه. این سوئیچ‌ها، سوئیچ‌های مناسبی برای جاهایی هستند که امکان کابل کشی جداگانه برای عبور برق وجود ندارد.

به تجهیزاتی مثل PoE که جریان برق را از طریق کابل شبکه عبور می‌دهند PSE (power sourcing equipment) می‌گویند. و دستگاه‌هایی که در شبکه از جریان برق ارسالی استفاده می‌کنند PD  (Powered Devices) نامیده می‌شوند. PoEها می‌ توانند PSE یا PD باشند و یا هر دو. بیشتر PSEها یا سوئیچ شبکه هستند یا انژکتور PoE هستند که برای استفاده با سوئیچ‌های غیر PoE در نظر گرفته شده‌اند.
Power over Ethernet
فواید PoE چه چیزهایی هستند؟

- از آنجا که در PoE این امکان به ما داده می‌شود که از یک کابل برای ارسال برق و داده استفاده کنیم PoE باعث می‌شود که در هزینه‌های راه اندازی شبکه (تجهیزات شبکه) و تلفن‌های VOIP صرفه‌ جویی کنیم.

- PoE در واقع نصب و راه اندازی و توسعه یک شبکه در ساختمان‌هایی که نصب یک Power Line گران و نامناسب است را آسانتر و ارزانتر می‌کند.

- استفاده از PoE به ما اجازه می‌دهد که دستگاه‌ها را در مکان‌هایی نصب کنیم که امکان نصب Power در آنجا غیر ممکن باشد. مانند سقف‌های قطره‌ای .

- استفاده از PoE می‌تواند تعداد کابل‌ها و پریز‌های برقی را که در یک اتاق تجهیزات شبکه شلوغ نیاز است را کاهش دهد.

کاربرد سوئیچ های PoE و چه تجهیزاتی از PoE بهره می‌برند؟

کاربرد سوئیچ های PoE متنوع است اما سه حوزه مهم‌ زیر از آن جمله‌اند:
  • تجهیزات بی سیم: اکسس پوینت‌های وای فای و بلوتوث و نیز دستگاه‌های کارت‌خوان RFID عموما با PoE سازگار هستند.
  • تلفن VoIP: با استفاده از PoE می‌توان چند تلفن را به تنها یک پریز دیواری متصل کرد. و می‌توان برق آن‌ها را درست مانند سیستم‌‌های آنالوگ قدیمی، از دور قطع کرد.
  • دوربین‌های IP: امروزه PoE تقریبا جزء لاینفک دوربین‌های نظارتی تحت شبکه شده و نصب و جابه‌جایی آن‌ها را تسهیل و تسریع کرده است.
تفاوت سوئیچ PoE اکتیو با سوئیچ PoE پسیو
سوئیچ PoE فعال (Active PoE Switch) ایمن‌تر از سوئیچPoE  منفعل (Passive PoE Switch) است. سوئیچ PoE اکتیو، پورت‌های PoE و سازگار یا ناسازگار بودن تجهیزات متصل به پورت‌ها با فناوری PoE را بطور خودکار تشخیص می‌دهد. اگر تجهیزات غیر PoE مثل کامپیوتر و لپ‌تاپ‌ به پورت‌ PoE متصل باشند، سوئیچ PoE اکتیو طوری با آن‌ها تعامل می‌کند که گویی به سوئیچ عادی متصل شده‌اند. درنتیجه، به آن پورت فقط داده می‌فرستد و نه برق. در واقع سوئیچ PoE اکتیو از انتقال برق به تجهیزات غیر PoE خودداری می‌کند تا آن‌ها آسیب نبینند.
اما سوئیچ PoE پسیو همیشه روی کابل اترنت با ولتاژ مشخصی جریان الکتریکی می‌فرستد و اهمیتی نمی‌دهد که آیا وسیله متصل به سوئیچ با PoE سازگار است یا نه. لذا سوئیچ PoE پسیو ممکن است به تجهیزات غیر PoE آسیب بزند.
گفتنی است که سوئیچ‌های PoE اکتیو با استاندارد IEEE 802.3af، IEEE 802.a یا IEEE 802.bt سازگارند و بر همین پایه به سه گونه تقسیم می‌شوند: سوئیچ PoE، سوئیچ PoE+ و سوئیچ PoE++.
در صورت استفاده از کابل‌های Cat5/Cat5e/Cat6، سوئیچ PoE اکتیو اترنت ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ مگابیت ‌بر ثانیه را تا مسافت ۱۰۰ متر پشتیبانی می‌کند، اما سوئیچ‌های PoE پسیو عموما فقط با اترنت ۱۰/۱۰۰ مگابیت ‌بر ثانیه سازگارند.
سوئیچ‌های PoE فعلی در بازار عمدتا اکتیو هستند برخی شرکت‌ها هنوز هم سوئیچ‌ PoE پسیو تولید می‌کنند.
کابل‌ مناسب برای سوئیچ‌های PoE
برای سوئیچ‌های PoE از کابل اترنت معمولی استفاده می‌شود. اما نوع کابل اترنت به نرخ انتقال داده پورت PoE سوئیچ بستگی دارد. مثلا برای پورت اترنت ۱۰/۱۰۰ مگابیت ‌بر ثانیه، کابل Cat3 یا کابل‌های بهتر از آن مناسبند. برای پورت اترنت ۱۰۰۰ مگابیت ‌بر ثانیه باید یکی از کابل‌های Cat5، Cat5e یا Cat6 را بکار برد. اگر در آینده از تجهیزات PoE با نرخ انتقال ۲.۵ گیگابیت، ۵ گیگابیت یا ۱۰ گیگابیت بر ثانیه استفاده خواهید کرد، شاید بهتر باشد کابل Cat6a  یا بهتر از آن را به کار ببرید و خوب است از کابل با کیفیت اترنت که از مس اصطلاحا بدون اکسیژن ساخته شده است، استفاده کنید.
bottom-logo.png
تخصص ما مشاوره ، طراحی، اجرا و فروش
محصولات شرکت میباشد.
myhpe.ir;jarco.ir
خیابان صابونچی-ایازی-پلاک19
88750650

Search